SADY KLEMENSA. NATURALNY WYBÓR.

jesteśmy Rodzinnym Parkiem Rozrywki i Wypoczynku innym niż wszystkie. Parki rozrywki powstają przede wszystkim po to, aby dostarczać rodzinom dobrej zabawy i emocji. Sady też spełniają tę funkcję, ale dodatkowo nasz Park uczy odwiedzające nas dzieci oraz ich rodziców, jak ważną rolę odgrywa przyroda. Dobra zabawa to podstawa, ale dobra zabawa połączona z mądrą edukacją i wartościowymi ideami to coś, co lubimy najbardziej.

Sady Klemensa położone są mniej więcej w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, dokładnie w Podskarbicach Szlacheckich. Jadąc do nas będziecie mijali mnóstwo sadów owocowych, pól truskawek, porzeczek, aronii, borówek. Musicie tylko wyostrzyć zmysł wzroku a to co zobaczycie wprowadzi Was pięknie w wiejski i sielski klimat miejsca do którego zmierzacie. Na miejscu będziecie mieli unikalną możliwość obcowania z naturą. Nie zagłusza jej tu głośna muzyka, można wsłuchać się w dźwięki przyrody, posłuchać śpiewu ptaków, powąchać jak pachnie sosna, brzoza, akacja, pooddychać świeżym powietrzem również tym z tężni jodowo-solankowej. Latem możecie spróbować u Klemensa czereśni prosto z drzewa lub malin czy truskawek prosto z krzewów.

Ale spokojnie oprócz zachwytu przyrodą dla dzieci znajdzie się też mnóstwo wspaniałych, naturalnych atrakcji takich jak ogromna piaskownica, labirynt, tor przeszkód, park linowy, mini baseniki i wiele więcej. Pomyśleliśmy też o Was rodzice. Czeka na Was prawdziwa strefy relaksu, z przeogromną ilością leżaków, hamaków i miejsc zacienionych zapraszając do wspólnego, rodzinnego piknikowania.

Oddając Wam do dyspozycji Sady Klemensa przedstawiamy Wam naszą wizję szczęśliwego rodzicielstwa. Doceniamy naturalną kreatywność każdego dziecka, dlatego nasze atrakcje zawsze pozostawiają dziecku przestrzeń do wykorzystania własnej wyobraźni. Ogromny 5h obszar daje dzieciaczkom możliwość niczym nie ograniczonego eksplorowania świata. Jeśli tyko pozwolicie, dzieci będą miały tu prawdziwą ucztę dla zmysłów, ale tę decyzję pozostawiamy Wam Kochani rodzice.

Lokalizacja Parku

Podskarbice Szlacheckie w powiecie rawskim zostały wybrane na usytuowanie Sadów Klemensa Rodzinnego Parku Rozrywki i Wypoczynku przede wszystkim ze względu na czyste, nieskażone środowisko. Jest to obszar rolniczy, a sady zajmują 45% powierzchni rolnej gminy. Uprawiane są głównie jabłonie i wiśnie, a w miejscu gdzie obecnie jest Rodzinny Park kilkadziesiąt lat temu funkcjonowały prawdziwe sady. Można jeszcze dzisiaj podziwiać część drzew i krzewów owocowych.

 

MAPA NASZEGO PARKU

Owocowa aleja – Piękna i przepyszna dekoracja przywita Państwa od samego wejścia do Parku, wprowadzi w sielski nastrój i wywoła wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. Tutaj każdy, bez względu na wiek, może poczuć się dzieckiem i bez skrępowania oddać się zabawie.

Sklepik Klemensa – Miejsce z pamiątkami, w którym można nabyć gadżety związane z Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Baśniowe Sady Klemensa”. Większość produktów jest przyjazna środowisku i będą, poza wspomnieniami, najlepszą pamiątką. W ofercie sklepu również produkty solankowe i pochodzenia pszczelego.

Bistro Antonówka – Po długim dniu pełnym wrażeń, po udanej zabawie do utraty tchu i tylu atrakcjach, zapraszamy Państwa na obiad, słodką przekąskę, lub po prostu na chwilę odpoczynku w cieniu przy szklance soku lub wody.

Strefa miękkich lotów – Kraina lotów pełna historii Klemensa. Odwiedź spiżarnię Klemensa, sad owocowy i statek, który jest promem transportującym owoce za granicę, zgodnie z prawdziwą historią tego miejsca.

Tęczowa kraina – Wodna kraina pełna przemyślanych i kolorowych zabawek, która przeniesie dzieci do świata mokrego szaleństwa. Strefa wodna w maju jest nieczynna -ze względu na warunki pogodowe.

Gorące piaski – Wielkie piaskowe kopce, mieniące się w słońcu drobinki piasku – klimat prawie jak na pustyni. To tutaj wszyscy miłośnicy kopania, budowania z piachu, stawiania zamków i warownych budowli, będą mogli zakopać się po uszy w piachu tak czystym, jak na Saharze.

Strefa Zdrowia – Tężnia solankowo – jodowa to idealne miejsce na relaks, ciszę i odpoczynek. Połączysz tutaj przyjemne z pożytecznym, bo nie na darmo wierzymy, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch.

Leśny tor przeszkód – Dla wszystkich, którzy lubią się zmęczyć, zarówno dla małych i dużych. Leśny Tor Przeszkód będzie doskonałym miejscem na sprawdzanie swoich umiejętności fizycznych, kondycji oraz koordynacji.

Gra terenowa „Turlaj owoca 😉 ” to górki, pagórki, tory przeszkód dla giga owoców. Do super zabawy zapraszamy całe rodziny – kto pierwszy dotoczy mega owoc do bramki zdobywa punkt. Będzie się działo, a emocje sięgną zenitu.

Strachowisko – Każdy park rozrywki ma swoje straszne miejsce. W Baśniowych Sadach Klemensa grozę oraz postrach siać będą liczne strachy na wróble o różnych obliczach. Strefa dostępna dla dzieci od 7 roku życia. Dostępne są przewodniki z opisem strachów, które można otrzymać w kasie parku.

Strefa leżakowania – to w całości zacienione miejsce relaksu i odpoczynku. Spokój i cisza lasu pomogą odprężyć się w wygodnym kolorowym hamaku, pozwolą posłuchać śpiewu ptaków i popatrzeć zwyczajnie w niebo. To miejsce, w którym masz czas na przeczytanie ulubionej książki.

Grill – Podobno przez żołądek można dotrzeć do serca i mamy zamiar w tym miejscu sprawdzić prawdziwość tej teorii.

Klemensowa zjeżdżalnia – to naziemna zjeżdżalnia grawitacyjna, która zabierze wszystkie uśmiechnięte dzieci w podróż po Klemensowych tajemnicach.

Dogonić Klemensa – Klemens sprytnie się schował, a zadaniem dzieci jest go znaleźć i dogonić. Pomogą w tym cudowne samochodziki, które przeniosą dzieci w ciągu jednej chwili w świat baśni i radości.

Hop Hop do góry! – Dzieci lubią skakać i podskakiwać, więc po chwili odpoczynku przy scenie, lub wizycie w pełnym zakamarków labiryncie, chwila skocznego szaleństwa będzie doskonałym uatrakcyjnieniem pobytu.

Bistro Papierówka – miejsce, w którym serwujemy tylko słodkie przekąski, takie jak gofry (bubble wafle), koktajle owocowe oraz nieziemską kawę mrożoną. Każdy wielbiciel słodkości znajdzie tutaj coś dla siebie.

Amfiteatr – Scena dla występów i ciekawych wydarzeń dla dzieci – teatrzyków, prelekcji, występów muzycznych. Poznaj, doświadcz, zrozum! Bawimy, inspirujemy i zadziwiamy.

Brzozowy labirynt – Las kryje w sobie wiele tajemnic, trzeba bardzo uważać, żeby się nie zgubić, czytać sygnały i nauczyć się rozpoznawać znaki, które daje przyroda.

Pociąg do przyrody – ulubiona atrakcja dzieci, która pozwala zwiedzić Sady Klemensa i poznać świat przyrody z nowej, bajecznej perspektywy.